Piyasada çok fazla antivirüs incelemesi bulabilirsiniz. Ancak bu yazımızda farklı olarak antivirüsleri incelemenin yanı sıra ihtiyaçlarınıza göre hangi antivirüsün daha kaliteli olacağını inceledik. Çünkü antivirüsler çok fazla konuda performans sergilerler. Sizin ihtiyacınız için en iyi antivirüs programları ile ilgili bilgi edinmek ise ihtiyacınızı karşılamak adına oldukça önemlidir.

1. Bitdefender Total Security 2020

Bitdefender Antivirüs

Sonradan piyasaya girmiş olmasına rağmen zirveye oturmayı başaran ve yıllardır koltuğunu kimseye kaptırmayan bir antivirüs programıdır. Bir antivirüstün size verebilecekleri konusunda ideal bir programdır. Çünkü hem hız performansı hemde koruma performansı en iyi antivirüstür diyebiliriz. Ancak son zamanlarda yapılan performans testlerinde rakiplerine bazı konularda kıl payı geçildi. Yine de en iyiler içerisinde hala favorilerimiz arasındadır.

Bu program bütün antivirüs performans çeşitlerinde zirveye oynar. Bilgisayarınızı hangi maksatla kullanıyor olursanız olun sizin için en mantıklı seçeneklerden biri olmaya devam edecektir.

Bitdefender Total Security İndir

2. Norton Security Premium

Norton Antivirüs

En köklü antivirüs programlarından biridir. Önceki yıllarda PC hız performansını biraz düşürüyordu. Ancak şu an hız konusunda en iyiler arasına girmiş durumdadır. Bir ara ürünlerinde %100 virüs koruması garantisi bile veriyordu. Son zamanlarda bu iddaalarından vazgeçmiş olsalar bile %100’e çok yakın bir korumaya devam etmekteler.

Sürekli online olan bilgisayarlarda en iyi seçenektir. Offline mod için aynı şeyi söyleyemeyiz. Sürekli online olmayan ve sıklıkla harici belleklerle çalışan biri iseniz diğer seçeneklerin sizin için daha kalite olabileceğini belirtelim.

Norton Premium Security İndir

3. ESET NOD32

Esen Nod32 Antivirüs

PC’nin hız performansını en az etkileyen antivirüslerden biridir. Bizce en öne çıkan özelliği ise her ne kadar online koruma seviyesi norton kadar olmasa da hem offline koruma seviyesi hem de online koruma seviyesi antivirüs programları arasında zirveye oynamaktadır.

Bilgisayarınızın hız performansını sizin için önemliyse ve her yönlü koruma sağlamak istiyorsanız sizin için en optimal seçenektir. Son yapılan program testlerin üst sıralarda yerini sabitlemiştir.

ESED NOD32 İndir

4. Panda Dome Premium

Panda Antivirüs

PC’nin hız performansını çok iyi değildir. Offline mod kullanımını ise hiç tavsiye etmiyoruz. Offline mod için free antivirüsleri kullanmanız daha iyi olacaktır.Peki bu antivirüs listemize nasıl girdi.

Bu antivirüs programının listemize girebilme sebebi son yapılan testlerde olağan üstü bir online koruma performansı göstermesidir. Norton’un bir zamanlar verdiği %100 garantisini verseler zarar etmeyeceklerini söyleyebiliriz.

Eğer performans sıkıntısı yaşamayacak bir bilgisayarınız varsa ve sürekli online kullanıyorsanız. Bu antivirüs programı sizin için en iyi seçenektir.

Panda Dome Premium İndir

5. McAfee Total Protection

McAfee Antivirüs

Offline koruma konusunda panda kadar kötü olmasa da çok kalitelidir diyemeyiz. Hız performansı olarak ortalamanın üzerindedir. Bu antivirüs programının en iyiler listemize girme sebeplerine değinecek olursak;

Eğer bir işletme sahibi iseniz ve kendinize ait local veya online bir ağınız varsa en çok tercih edilen seçenektir. Çünkü hız konusunda bilgisayarları çok yormaz ve iş dünyası uygulamalarıyla uyumlu çalışır. Ayrıca internet security konusunda en iyi performansı gösteren programlardan biridir. Bu sebeple bilgisayarınızı kullanım yoğunluğunuz internet tarayıcısı kullanımı üzerinde yoğunlaşmışsa sizin için güzel bir tercih olacaktır.

McAfee Total Protection İndir

6. Kaspersky Total Security

Kaspersky Antivirüs

Bir zamanların bilgisayar hızını mahveden programıydı. Bu kötü şöhreti belki insanları hala etkilemektedir. Ama siz hiç aldırmayın çünkü son zamanları en hızlı antivirüslerinden biridir. Koruma performansı açısından aynı şekilde zirveye oynamaktadır. Her alanda yarışabilme konusunda Bitdefender’a benzer bu sayede her konuda optimal bir seçenek gibi görünür.

Sadece bir konuda sizi uyarmalıyız. Eğer sürekli zararlı yazılım bulunduran sıkıntılı url adreslerinde çok sık geziniyor iseniz, bu seçenekten uzak durmanızı tavsiye ederiz. Performans testlerinde tek zayıf kaldığı nokta buradadır. Diğer türlü her zaman en iyi seçeneklerinizin arasında yer alabilir.

Kaspersky Total Security İndir

7. AVG Ultimate

Avg Antivirüs

Bilgisayarınızın hız performansını çok etkilemez. Online koruma konusunda son zamanlarda yapılan testlerde en iyi performansı göstererek %100 koruma sağlamıştır. Bunun yanı sıra offline konusunda da zirveye çok yakındır. Sadece internet kaynaklı zararlı yazılımlara karşı Norton ve Bitdefender’ın bir tık gerisinde kalmıştır. Her durumda tercih edilebilir bir seçenek gibi durmaktadır.

Eğer bilgisayarınızda aşırı yoğun program indirme ve yükleme işlemi yapıyorsanız. Çok koruyucu davranarak bazen size köstek olabilir. Bu sebeple işletmelerde kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Ancak normal kullanımda en iyi seçenekleriniz arasında kalmaya devam edebilir.

AVG Ultimate İndir

Cemre

İlgi alanları bilim ve tarih olsa da her konuda yeni şeyler öğrenmeyi ve öğrendiklerini paylaşmayı seven bir yazılımcı
Cemre
Kategoriler: Teknoloji

Cemre

İlgi alanları bilim ve tarih olsa da her konuda yeni şeyler öğrenmeyi ve öğrendiklerini paylaşmayı seven bir yazılımcı

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir